سلام بر تو ای رازی

وبلاگ پرسنل ، محققان و بازنشستگان موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی

درباره من
سید محمود میرافضلی
نقاشیهای دیواری موسسه رازی: باید از میان شما، جمعى دعوت به نیکى، و امر به معروف و نهى از منکر کنند! و آنها همان رستگارانند(آل عمران-104).این وبلاگ توسط این جانب سید محمود میرافضلی ، به منظور ایجاد محیطی مناسب برای بحث و بررسی وضعیت تحولات علم و فناوری و بالاخص موضوعات مرتبط با موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی تاسیس شده است. این وبلاگ ، به هیچ وجه سیاسی نیست و بر اساس مقررات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برپا شده است و مسئولیت مطالب کلا بر عهده اینجانب است. رعایت ادب و انصاف در بیان مطالب و نقطه نظرات یک وِیژگی ممتاز محققین و پرسنل موسسه رازی است و امیدواریم همکاران گرامی بنده این خصلت نیکوی خود را به بهترین وجه نمایش دهند.

مقاله دریافتی:

بی مقدمه وارد این موضوع می شویم که اصولا چه ضرورتی برای ملاقات با رهبری وجود داشت؟ تیم ملاقات کننده چگونه انتخاب شدند؟ معیارها برای انتخاب افراد چه بوده است؟ موسسه با چه مشکلاتی مواجه است که نمی توان آن را در در داخل موسسه یا در هیئت امناء موسسه حل کرد؟ آیا هیئت امنا به عنوان مرجع مسئول در جریان این ملاقات بوده است؟ تیم ملاقات کننده واجد  چه صلاحیتهایی بوده که قادر به درک مشکلات موسسه باشند؟ آیا این تیم مشکلات موسسه را طبقه بندی کرده بود؟ اولویتها چه بوده است؟ آیا این تیم به اهداف از پیش تعیین شده دست یافته است؟


پاسخ به سوالات فوق تعیین کننده موفقیت یا عدم موفقیت این دیدارتلقی می شود. برای تیم ملاقات کننده می توان دو فرض را پیش بینی کرد:

1-     با آمادگی کامل و با در نظر گرفتن همه الزامات فوق الذکر به دیدار مقام معظم رهبری رفته باشند

2-     بدون هیچگونه آمادگی و یا با آمادگی نسبی به این ملاقات رفته اند

در صورت اول از مقامات مسئول موسسه خواهشمندیم نتایج گرانبهای این دیدار را جهت ایجاد انگیزه و پشتکاربیشتر و ایجاد شور و شعف و شفاف سازی اعلام فرمایند ،

در صورت دوم می توان گفت این ملاقات را صرفا یک دیدار معمولی به شمار آورد که متاسفانه وقت گرانبهای رهبر انقلاب را تضییع نموده و فرصتی مناسب که می توانست در جهت منافع موسسه رازی به کار رود همچون سایر فرصتها که در سالیان گذشته از دست رفته از بین برده است.

الزامات مهم در دیدار با مقام معظم رهبری

1-     انتخاب صحیح افراد ملاقات کننده: به نظر اینجانب در ترکیب این هیئت می بایست افرادی از هیئت امنا و مدیریت ارشد موسسه و شاید نمایندگانی از شورای هیئت علمی حضور داشتند،

2-     انتخاب دقیق موضوعاتی که باید طرح شوند و پرهیز از بحثهای غیرضرور که وقت را تلف می کنند،

3-     انتخاب دقیق پاسخ گویان و سخنگویان: در این حالت باید به دقت پیش بینی می شد که اگر اداره جلسه توسط مقام معظم رهبری صورت گیرد و  جلسه به شکل پرسش و پاسخ درآید چه کسی باید پاسخ سوالات را بدهد؟ این را می توانیم مدیریت دقیق جلسه بر اساس پیش بینی حالات مختلف بنامیم. باز هم با توجه به حضور دو وزیر در هیئت امنا بسیار به جا بود که بیان مشکلات به وزرای مربوطه سپرده شود.

[ چهارشنبه ٢۳ آذر ۱۳٩٠ ] [ ٧:۱٥ ‎ب.ظ ] [ سید محمود میرافضلی ]
برچسب ها
دوستان
ابزارک های وبلاگ