سلام بر تو ای رازی

وبلاگ پرسنل ، محققان و بازنشستگان موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی

درباره من
سید محمود میرافضلی
نقاشیهای دیواری موسسه رازی: باید از میان شما، جمعى دعوت به نیکى، و امر به معروف و نهى از منکر کنند! و آنها همان رستگارانند(آل عمران-104).این وبلاگ توسط این جانب سید محمود میرافضلی ، به منظور ایجاد محیطی مناسب برای بحث و بررسی وضعیت تحولات علم و فناوری و بالاخص موضوعات مرتبط با موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی تاسیس شده است. این وبلاگ ، به هیچ وجه سیاسی نیست و بر اساس مقررات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برپا شده است و مسئولیت مطالب کلا بر عهده اینجانب است. رعایت ادب و انصاف در بیان مطالب و نقطه نظرات یک وِیژگی ممتاز محققین و پرسنل موسسه رازی است و امیدواریم همکاران گرامی بنده این خصلت نیکوی خود را به بهترین وجه نمایش دهند.

لطفا در نظر سنجی وبلاگ شرکت فرمائید

- معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم دکتر محمد مهدی‌نژاد نوری: تنها ۳۰ درصد مقالات  علمی کشور کاربردی هستند. وی تصریح کرد: در حال حاضر ایران توانسته در تعداد مقالات اهداف سند چشم‌انداز ایران ۱۴۰۴ را محقق کند اما متاسفانه در شاخص‌های فناوری هنوز فاصله زیادی با اهداف سند چشم انداز وجود دارد.( لینک خبر)

-لیست 100 دانشمند برتر جهان(highly cited researchers ) در علوم مختلف در سال 2010   تا 2000 اعلام شد. در این لیست دانشمندانی از ایران نیز وجود دارند( لینک خبر)

- برگزاری کارگاه آموزشی با حضور پروفسور  Erwin Neher برنده جایزه نوبل در فیزیولوژی در کشور عربستان سعودی در خصوص دانسمندان پر ارجاع(لینک اصلی خبر). همه کشورهای جهان به موضوع حضور دانشمندان خود در این لیست توجه دارند. 


گرافهای بالا به رشد  چشمگیر تولیدات علمی  ایران در سالهای اخیر اشاره می کند(لینک خبر از سایت معتبر تامپسون) 

چند گراف زیبا در خصوص توزیع دانشمندان پر ارجاع Highly cited Researchers در جهان

Density map of the top 1% highly cited publications in biochemistry, genetics
& molecular biology in 2007 (based on Scopus data).(above photo)

Density map of the top 1% highly cited publications in physics & astronomy
in 2007 (based on Scopus data).(below photo)

Density map of Nature and Science publications in 2007 (based on
Web of Science data).(above photo)

Density map of Nature and Science publications in 2009 (based on
Web of Science data).(below photo)

منبع تصاویر:مقاله الکترونیکی The detection of "hot regions" in the geography of science: A   visualization approach by using density maps:Lutz Bornmann and Ludo Waltman

توصیه می شود دوستان عزیز حتما این مقاله را مطالعه فرمایند.

[ جمعه ۳٠ دی ۱۳٩٠ ] [ ۸:٠٧ ‎ب.ظ ] [ سید محمود میرافضلی ]
برچسب ها
دوستان
ابزارک های وبلاگ