سلام بر تو ای رازی

وبلاگ پرسنل ، محققان و بازنشستگان موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی

درباره من
سید محمود میرافضلی
نقاشیهای دیواری موسسه رازی: باید از میان شما، جمعى دعوت به نیکى، و امر به معروف و نهى از منکر کنند! و آنها همان رستگارانند(آل عمران-104).این وبلاگ توسط این جانب سید محمود میرافضلی ، به منظور ایجاد محیطی مناسب برای بحث و بررسی وضعیت تحولات علم و فناوری و بالاخص موضوعات مرتبط با موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی تاسیس شده است. این وبلاگ ، به هیچ وجه سیاسی نیست و بر اساس مقررات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برپا شده است و مسئولیت مطالب کلا بر عهده اینجانب است. رعایت ادب و انصاف در بیان مطالب و نقطه نظرات یک وِیژگی ممتاز محققین و پرسنل موسسه رازی است و امیدواریم همکاران گرامی بنده این خصلت نیکوی خود را به بهترین وجه نمایش دهند.

مصاحبه با اقای مهندس کمال ن‍ژاد

آقای مهندس کمال نژاد از کارشناسان قدیمی و با سابقه  موسسه رازی محسوب می شوند که هم اکنون به افتخار بازنشستگی نایل آمده اند.. ایشان سابقه مسئولیت دفتر فنی و مدیریت فنی کارنامه خود دارند و در تضمین کیفیت نیز مسئول اداره معتبر سازی(Validation) بودند و دارای کوله باری از تجارب ارزنده در مدیریت فنی و در معاونت تضمین کیفیت هستند. از ایشان خواستم با چند جمله به مهمترین  نکاتی که می توان در مووسه رازی مد نظر قرار گیرد اشاره  کنند و ایشان نیز علی رغم غیر منتظره بودن این سوال و عدم آمادگی قبلی با استعانت از درایت و تجارب ارزنده خود به موضوعاتی اشاره کردند که در اینجا توجه شما را به آن جلب می کنم:

یکی از توصیه های من به ریاست محترم موسسه رازی جدی گرفتن قوانین مرتبط با تضمین کیفیت است. به نظر من باید پیاده سازی این قوانین را به طور واقع بینانه و جدی در برنامه های کاری خود قرار دهیم. اگر واقعا این قوانین اجرا شود و افراد دلسوز و کارشناس در اجرای این کار همت کنند و نه به صورت خیالی و مجازی بلکه منطبق با واقعیات و امکانات در میدان کار باشند بسیاری از مشکلات حل می شود.


اگر موضوع معتبر سازی پرسنل دقیقا مد نظر قرار گیرد نیز بسیاری از مشکلات حل می شود. تضمین کیفیت به یک تیم قوی، مومن، مصمم و هماهنگ احتیاج دارد و اگر این تیم  با برنامه خوب و با هماهنگی با یکدیگر کار کنند موسسه متحول خواهد شد.

به نظر من تمامی قوانین تضمین کیفیت مهم است و مهم این است که همه اش باید عمل شود و اگر یک قسمت عمل نشود کار خواهد لنگید.

در بخش فنی نیز مهمترین موضوع بحث تعمیر و نگهداری تجهیزاتPM است. باید به طور واقعی وارد میدان عمل شد. الان ما بیشتر شعار می دهیم و زیاد دنبال عمل نیستیم. باید از تجارب دیگر مراکز نیز استفاده کنیم و برای اینکار اراده واقعی داشته باشیم و افرادی جدی و مصمم به این کار گمارده شوند و از مسئولین PM  نیز کاملا حمایت شود. به علاوه باید از ایشان بخواهیم که به طور مرتب گزارشاتی را در باره پیشرفت کار تهیه و ارائه دهند که واقعا چه کرده اند؟

برگزاری جلسات دوره ای برای بحث آزاد برای دریافت مستقیم نظرات بسیار خوب است. نباید در این جلسات مسایل شخصی مطرح شود بلکه باید به دنبال راه حلهایی برای پیشرفت موسسه رازی باشیم. این جلسات باید همراه با آزادی بحث و نظر باشد و از آزادی افکار حمایت شود تا زبانها باز شود. در ضمن باید به پیشنهادات عمل شود تا همه برای بیان پیشنهادات جدید تشویق شوند و بدین ترتیب مشارکت افراد بیشتر شود.

[ دوشنبه ۳ امرداد ۱۳٩٠ ] [ ۱:٢٩ ‎ب.ظ ] [ سید محمود میرافضلی ]
برچسب ها
دوستان
ابزارک های وبلاگ