سلام بر تو ای رازی

وبلاگ پرسنل ، محققان و بازنشستگان موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی

درباره من
سید محمود میرافضلی
نقاشیهای دیواری موسسه رازی: باید از میان شما، جمعى دعوت به نیکى، و امر به معروف و نهى از منکر کنند! و آنها همان رستگارانند(آل عمران-104).این وبلاگ توسط این جانب سید محمود میرافضلی ، به منظور ایجاد محیطی مناسب برای بحث و بررسی وضعیت تحولات علم و فناوری و بالاخص موضوعات مرتبط با موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی تاسیس شده است. این وبلاگ ، به هیچ وجه سیاسی نیست و بر اساس مقررات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برپا شده است و مسئولیت مطالب کلا بر عهده اینجانب است. رعایت ادب و انصاف در بیان مطالب و نقطه نظرات یک وِیژگی ممتاز محققین و پرسنل موسسه رازی است و امیدواریم همکاران گرامی بنده این خصلت نیکوی خود را به بهترین وجه نمایش دهند.
نویسنده: سید محمود میرافضلی
تاریخ: جمعه ۱ مهر ۱۳٩٠

با توجه به لزوم اطلاع از وضعیت رقبای داخلی موسسه رازی، در این نوشتار به بررسی کلی تاریخچه و محصولات شرکت پسوک و قبل از آن شرکت مادر تخصصی آن یعنی شرکت مهر آذر می پردازیم.

شرکت کشت و صنعت و دامپروری مهر آذر در سال 1340 با تاسیس یک واحد پرورش گاو شیری به ظرفیت 100 راس دام فعالیت خود را آغاز نموده و در حال حاضر با تعداد 1054 راس گاو شیری روزانه بالغ بر 14 تن شیر تولید می نماید و از سال 1373 به بعد با پذیرش نمایندگی علمی- فنی شرکتهای نامبرده ذیل وارد مرحله جدیدی از فعالیتهای خود گردید:


شرکت GGI
از کشور آلمان و از جمله شرکتهای بین المللی اصلاح نژاد گاو و دارای سابقه طولانی در صدور اسپرم به سراسر جهان.
شرکت SANOVA
از کشور سوئد، تولید کننده انواع کیتهای الایزا در خصوص تشخیص بیماریهای دام بزرگ و طیور.
IQ 2000
از کشور تایوان، تولید کننده انواع کیتهای تشخیص بیماریهای ماهی و میگو.
شرکت BREMER PHARMA
از کشور آلمان، تولید کننده انواع داروهای دامی در گونه های مختلف. 

در همین راستا این مدیریت، شرکت پسوک را نیز در سال 1373 بعنوان اولین و تنها تولید کننده مواد بیولوژیک در بخش خصوصی در ایران به ثبت رسانده و آغاز به کار نمود که اولین دوره فعالیت علمی این شرکت در سال 1376- 1374 با تولید آزمایشی و انبوه واکسن نیوکاسل روغنی در چهارچوب قرارداد با موسسه رازی شروع شده است و با راه اندازی مرکز فعلی در کرج و تولید واکسن های استراتژیک نیوپاسول 101، فلوپاسول، نیوپاسول 102، آنتی ژن آنفوآنزا و آنتی ژن نیوکاسل فعالیت خود را ادامه داده و به امید خدا در برنامه های آینده خود تولید واکسن های استراتژیک تب برفکی، واکسن گامبورو و واکسن سه گانه نیوکاسل+ آنفلوانزا+ گامبورو را قرار داده است.

محصولات:

 مگس گیر ردتاپ
 سینکرومیت
 کیتهای الایزای تشخیصی بیماری های طیور
 کیتهای تشخیصی الایزای بیماریهای دام بزرگ
 کیت Penside تشخیصی بیماری FMD در فارم

سایت شرکت مهرآذر

آدرس و شماره تماس:

تلفن: 021-66439196 - 021-66439197 - 021-66904267
شخص: خانم دکتر معتمد
پست سازمانی: مسئول فنی
آدرس: تهران - میدان توحید - خیابان توحید - کوچه نادر پلاک 1 واحد 4
پست الکترونیک: M.moatamed@mehrazar.ir
وب سایت: WWW.MEHRAZAR.IR
فاکس: 021-66926724

برچسب ها
دوستان
ابزارک های وبلاگ