سلام بر تو ای رازی

وبلاگ پرسنل ، محققان و بازنشستگان موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی

درباره من
سید محمود میرافضلی
نقاشیهای دیواری موسسه رازی: باید از میان شما، جمعى دعوت به نیکى، و امر به معروف و نهى از منکر کنند! و آنها همان رستگارانند(آل عمران-104).این وبلاگ توسط این جانب سید محمود میرافضلی ، به منظور ایجاد محیطی مناسب برای بحث و بررسی وضعیت تحولات علم و فناوری و بالاخص موضوعات مرتبط با موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی تاسیس شده است. این وبلاگ ، به هیچ وجه سیاسی نیست و بر اساس مقررات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برپا شده است و مسئولیت مطالب کلا بر عهده اینجانب است. رعایت ادب و انصاف در بیان مطالب و نقطه نظرات یک وِیژگی ممتاز محققین و پرسنل موسسه رازی است و امیدواریم همکاران گرامی بنده این خصلت نیکوی خود را به بهترین وجه نمایش دهند.

با توجه به لزوم اطلاع از وضعیت رقبای داخلی موسسه رازی، در این نوشتار به بررسی کلی تاریخچه و محصولات شرکت پسوک و قبل از آن شرکت مادر تخصصی آن یعنی شرکت مهر آذر می پردازیم.

شرکت کشت و صنعت و دامپروری مهر آذر در سال 1340 با تاسیس یک واحد پرورش گاو شیری به ظرفیت 100 راس دام فعالیت خود را آغاز نموده و در حال حاضر با تعداد 1054 راس گاو شیری روزانه بالغ بر 14 تن شیر تولید می نماید و از سال 1373 به بعد با پذیرش نمایندگی علمی- فنی شرکتهای نامبرده ذیل وارد مرحله جدیدی از فعالیتهای خود گردید:


شرکت GGI
از کشور آلمان و از جمله شرکتهای بین المللی اصلاح نژاد گاو و دارای سابقه طولانی در صدور اسپرم به سراسر جهان.
شرکت SANOVA
از کشور سوئد، تولید کننده انواع کیتهای الایزا در خصوص تشخیص بیماریهای دام بزرگ و طیور.
IQ 2000
از کشور تایوان، تولید کننده انواع کیتهای تشخیص بیماریهای ماهی و میگو.
شرکت BREMER PHARMA
از کشور آلمان، تولید کننده انواع داروهای دامی در گونه های مختلف. 

در همین راستا این مدیریت، شرکت پسوک را نیز در سال 1373 بعنوان اولین و تنها تولید کننده مواد بیولوژیک در بخش خصوصی در ایران به ثبت رسانده و آغاز به کار نمود که اولین دوره فعالیت علمی این شرکت در سال 1376- 1374 با تولید آزمایشی و انبوه واکسن نیوکاسل روغنی در چهارچوب قرارداد با موسسه رازی شروع شده است و با راه اندازی مرکز فعلی در کرج و تولید واکسن های استراتژیک نیوپاسول 101، فلوپاسول، نیوپاسول 102، آنتی ژن آنفوآنزا و آنتی ژن نیوکاسل فعالیت خود را ادامه داده و به امید خدا در برنامه های آینده خود تولید واکسن های استراتژیک تب برفکی، واکسن گامبورو و واکسن سه گانه نیوکاسل+ آنفلوانزا+ گامبورو را قرار داده است.

محصولات:

 مگس گیر ردتاپ
 سینکرومیت
 کیتهای الایزای تشخیصی بیماری های طیور
 کیتهای تشخیصی الایزای بیماریهای دام بزرگ
 کیت Penside تشخیصی بیماری FMD در فارم

سایت شرکت مهرآذر

آدرس و شماره تماس:

تلفن: 021-66439196 - 021-66439197 - 021-66904267
شخص: خانم دکتر معتمد
پست سازمانی: مسئول فنی
آدرس: تهران - میدان توحید - خیابان توحید - کوچه نادر پلاک 1 واحد 4
پست الکترونیک: M.moatamed@mehrazar.ir
وب سایت: WWW.MEHRAZAR.IR
فاکس: 021-66926724
[ جمعه ۱ مهر ۱۳٩٠ ] [ ٤:۳۳ ‎ب.ظ ] [ سید محمود میرافضلی ]
برچسب ها
دوستان
ابزارک های وبلاگ