سلام بر تو ای رازی

وبلاگ پرسنل ، محققان و بازنشستگان موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی

درباره من
سید محمود میرافضلی
نقاشیهای دیواری موسسه رازی: باید از میان شما، جمعى دعوت به نیکى، و امر به معروف و نهى از منکر کنند! و آنها همان رستگارانند(آل عمران-104).این وبلاگ توسط این جانب سید محمود میرافضلی ، به منظور ایجاد محیطی مناسب برای بحث و بررسی وضعیت تحولات علم و فناوری و بالاخص موضوعات مرتبط با موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی تاسیس شده است. این وبلاگ ، به هیچ وجه سیاسی نیست و بر اساس مقررات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برپا شده است و مسئولیت مطالب کلا بر عهده اینجانب است. رعایت ادب و انصاف در بیان مطالب و نقطه نظرات یک وِیژگی ممتاز محققین و پرسنل موسسه رازی است و امیدواریم همکاران گرامی بنده این خصلت نیکوی خود را به بهترین وجه نمایش دهند.

به نظر من همکاران موسسه رازی علاوه بر مطالعه متون تخصصی مربوطه لازم است در خصوص اتفاقات در حال رخداد در حوزه های مختلف و از جمله اقتصاد مطلع باشند. یکی از گزارشات بسیار مهم در این خصوص ، گزارشات سالیانه بانک جهانی در خصوص معیارهای ده گانه کسب و کار و جایگاه کشورهای مختلف جهان در رتبه بندی های سالیانه است.

بانک جهانی در تازه‌ترین گزارش خود موسوم به «گزارش فضای کسب و کار ۲۰۱۲» رتبه ایران از نظر فضای کسب و کار در میان ۱۸۳ کشور جهان را ۱۴۴ اعلام کرد. بدین ترتیب ایران از نظر رده‌بندی جهانی فضای کسب و کار نسبت به سال گذشته سقوط ۴ پله‌ای داشته است.در میان  ۱۵ کشور خاورمیانه و شمال آفریقا نیز ایران از نظر سهولت کسب وکار در رتبه ۱۳ قرار گرفته است که نسبت به سال گذشته ۲ پله صعود داشته است. عربستان با رتبه جهانی ۱۲ در رتبه نخست منطقه از این نظر قرار گرفته است. در اینجا توجه شما را به متن کامل این گزارش جلب می کنم:

مشاهده گزارش فضای کسب و کار در سال 2011

[ یکشنبه ۱ آبان ۱۳٩٠ ] [ ٩:۳٠ ‎ق.ظ ] [ سید محمود میرافضلی ]
برچسب ها
دوستان
ابزارک های وبلاگ