سلام بر تو ای رازی

وبلاگ پرسنل ، محققان و بازنشستگان موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی

درباره من
سید محمود میرافضلی
نقاشیهای دیواری موسسه رازی: باید از میان شما، جمعى دعوت به نیکى، و امر به معروف و نهى از منکر کنند! و آنها همان رستگارانند(آل عمران-104).این وبلاگ توسط این جانب سید محمود میرافضلی ، به منظور ایجاد محیطی مناسب برای بحث و بررسی وضعیت تحولات علم و فناوری و بالاخص موضوعات مرتبط با موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی تاسیس شده است. این وبلاگ ، به هیچ وجه سیاسی نیست و بر اساس مقررات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برپا شده است و مسئولیت مطالب کلا بر عهده اینجانب است. رعایت ادب و انصاف در بیان مطالب و نقطه نظرات یک وِیژگی ممتاز محققین و پرسنل موسسه رازی است و امیدواریم همکاران گرامی بنده این خصلت نیکوی خود را به بهترین وجه نمایش دهند.

در خصوص دو مطلب منتشر شده در این وبلاگ تحت عناوین انعکاس مطالب وبلاگ سلام بر تو ای رازی در مجلات و سایتهای اینترنتی   و مقام معظم رهبری:پایه‌ی برنامه‌ریزی‌های‌ کشور، آمار است توضیحاتی از سوی همکاران محترم جناب آقایان دکترمیرجلیلی و دکتر زارع بیان شد که در این گزارش توجه شما را به این توضیحات جلب می کنم.توضیح جناب دکتر زارع، ناظر به خطای نوشتاری است که در متن خبر مربوطه رخ داده که بدینوسیله تصحیح می شود.


توضیحات جناب آقای دکتر میرجلیلی

جناب دکتر میر جلیلی در خصوص خبری که به نقل از این وبلاگ در فصلنامه جامعه دامپزشکان ایران منتشر شده بود نامه ای را به این مجله ارسال کردند که در آن به ذکر برخی موارد در این فصلنامه اعتراض کرده بودند. تصویر نامه ایشان به فصلنامه مذکور در زیر نمایش داده شده است:

 

توضیحات جناب آقای دکتر  زارع

جناب اقای دکتر زارع در خصوص مطلبی که از قول ایشان در خبرگزاریها در خصوص ساخت داروی جدید ضد سرطان منتشر شده بود و در این وبلاگ بر لزوم کنترل این اخبار توسط روابط عمومی موسسه رازی تاکید شده بود توضیحی به این شرح در قالب یک کامنت در ذیل خبر مربوطه ارسال کردند که با توجه به اهمیت آن، در اینجا نقل می شود:

با سلام
در ارتباط با خبر سوم لازم دانستم مطلبی را عرض کنم
اولا من از کلمه پپتید استفاده کردم و ظاهرا خود خبر نگار این کلمه را به چربی ترجمه کرده است.
ثانیا این جور اشتباهات در روزنامه ها امری عادی هست و خیلی نیاز به نگرانی نیست زیرا خود شما هم از کلمه واکسن به جای دارو در این نوشته استفاده کرده اید که حتما اشتباه تایپی بوده است

توضیح: در پاراگراف آخر قبل از نتیجه گیری اشتباها از کلمه واکسن استفاده شده که بدینوسیله تصحیح می شود.

[ چهارشنبه ۱۸ آبان ۱۳٩٠ ] [ ٧:۱۳ ‎ب.ظ ] [ سید محمود میرافضلی ]
برچسب ها
دوستان
ابزارک های وبلاگ