سلام بر تو ای رازی

وبلاگ پرسنل ، محققان و بازنشستگان موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی

درباره من
سید محمود میرافضلی
نقاشیهای دیواری موسسه رازی: باید از میان شما، جمعى دعوت به نیکى، و امر به معروف و نهى از منکر کنند! و آنها همان رستگارانند(آل عمران-104).این وبلاگ توسط این جانب سید محمود میرافضلی ، به منظور ایجاد محیطی مناسب برای بحث و بررسی وضعیت تحولات علم و فناوری و بالاخص موضوعات مرتبط با موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی تاسیس شده است. این وبلاگ ، به هیچ وجه سیاسی نیست و بر اساس مقررات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برپا شده است و مسئولیت مطالب کلا بر عهده اینجانب است. رعایت ادب و انصاف در بیان مطالب و نقطه نظرات یک وِیژگی ممتاز محققین و پرسنل موسسه رازی است و امیدواریم همکاران گرامی بنده این خصلت نیکوی خود را به بهترین وجه نمایش دهند.

بر حسب انچه که شنیده ایم به زودی موج تغییرات در حال انجام توسط ریاست محترم موسسه، شعبه شمال شرق(مشهد) را نیز در بر خواهد گرفت و در آنجا تغییراتی رخ خواهد داد. با توجه به شناخت عمیق ریاست محترم موسسه از شعبه مشهد و توانمندی نیروها و مشکلات درون آن بدیهی است که شعبه مشهد نخستین شعبه ای باشد که تغییرات را تجربه کند. این تغییرات، نافی توانمندی دوستان و عزیزانی که از پست خود منفک و در پستهای جدید مستقر می شوند نیست و اصولا گردش نخبگان در هر سازمانی ضامن بقای آن سازمان است. ما این تغییرات را به فال نیک گرفته و امید واثق داریم که با حضور همکاران دانشمند و برجسته ای که در آن شعبه حضور دارند این شعبه در رده بالاترین سازمانهای تحقیقاتی کشور بدرخشد.


بی تردید شعبه مشهد با داشتن حدود بیست هیئت علمی تمام وقت و استقرار تولید چندین فراورده در آن مهمترین و بزرگترین شعبه موسسه رازی محسوب می شود. با توجه به فعالیتهایی که در این چند سال اخیر در خصوص تحقیقات شتر صورت گرفته هم اکنون این شعبه مهمترین مرکز تخصصی تحقیقات شتر در کشور محسوب می شود. آنچه گفته شد فقط بخش کوچکی از توانمندیهای این شعبه محسوب می شود و قطعا با استقرار یک تیم مدیریت هماهنگ در این شعبه، بازده تولیدی و تحقیقاتی این شعبه به چند برابر افزایش خواهد یافت. در میان نظرات دریافتی از همکاران مشهد دو نظر جدید دارای اهمیت زیادی بود که عین آن را در اینجا نقل می کنم. همه ارزوی ما همان جمله آخر نویسنده محترم این نظرات است که نوشتند:...خدا به دکتر قدکچی توان بدهد با این همه توقعات...

دکتر میرافضلی جسارت شما قابل تحسین است.
کاش ریاست موسسه نگاهی به مشکلات اساسی بیندازند و ریشه ی مشکلات را بیابند . در بعضی بخشها و شعب پتانسیل کافی و بسیار خوبی از نظر امکانات و توان علمی موجود است اما به دلیل حاشیه ها و مشکلات شخصی از این توان استفاده نمی شود. در واقع مشکل اصلی عدم روابط درست بین افراد است. عده ای همیشه باید فرمانفرما باشند و عده ای محکوم به فرمانبری. کاش این تابو شکسته شود و سنت شکنی شود.  در بعضی موارد اگر دکتر قدکچی چشمشان را بر روی روابط دوستانه ببندند و شخصی بیطرف و مدیر را بگمارند مشکلات حل می شود. این اوضاع در مشهد نمود واقعی دارد. هنوز ریاست جدید شعبه رسما معرفی نشده گروههای مخالف شکل گرفته اند. مشکل مشهد جناح بندی های غیر کاری است و به همین دلیل هرز انرژی وجود دارد. مدیریت با اجرای پروتکل و sop و آمار نمی شود. فقط نام مدیر عوض می شود و گرنه همان اصول و همان روش. مشهد مدیر مخلص می خواهد نه معیارهایی مانند دانشیاری و دوستی و  هم رشته بودن با ایشان و مهارت در تنظیم تبصره ها و !!! مشهد نیاز به تلطیف روابط انسانی دارد نه اجرای بندها و تبصره ها!! کاش ریاست محترم الویت کاری در مشهد را احیای کرامت انسانها بگذارند. مدیری را بگذارند که مشکل شخصی با افراد نداشته باشد و فاقد پیش داوری و متاثر از گذشته و شاید از خارج شعبه. انشالله خدا به دکتر قدکچی توان بدهد با این همه توقعات.

[ چهارشنبه ۱۸ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۸:٤٧ ‎ب.ظ ] [ سید محمود میرافضلی ]
برچسب ها
دوستان
ابزارک های وبلاگ