سلام بر تو ای رازی

وبلاگ پرسنل ، محققان و بازنشستگان موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی

درباره من
سید محمود میرافضلی
نقاشیهای دیواری موسسه رازی: باید از میان شما، جمعى دعوت به نیکى، و امر به معروف و نهى از منکر کنند! و آنها همان رستگارانند(آل عمران-104).این وبلاگ توسط این جانب سید محمود میرافضلی ، به منظور ایجاد محیطی مناسب برای بحث و بررسی وضعیت تحولات علم و فناوری و بالاخص موضوعات مرتبط با موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی تاسیس شده است. این وبلاگ ، به هیچ وجه سیاسی نیست و بر اساس مقررات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برپا شده است و مسئولیت مطالب کلا بر عهده اینجانب است. رعایت ادب و انصاف در بیان مطالب و نقطه نظرات یک وِیژگی ممتاز محققین و پرسنل موسسه رازی است و امیدواریم همکاران گرامی بنده این خصلت نیکوی خود را به بهترین وجه نمایش دهند.

1390/8/22 یکشنبه- به نقل از سایت سازمان دامپزشکی

تولید و رونمایی واکسن مهمترین بیماری‌ طیور در بهمن ماه

رئیس موسسه تحقیقات و اکسن و سرم‌سازی رازی از رونمایی واکسن مهم‌ترین بیماری طیور در بهمن‌ماه خبر داد که کشور را از واردات آن بی‌نیاز می‌کند.

هادی فامیل قدکچی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: این واکسن حاصل تحقیقات چندین ساله محققان در این موسسه تحقیقات است که در بهمن ماه رونمایی می‌شود.
رئیس موسسه تحقیقات و اکسن و سرم‌سازی رازی افزود: قبلا این واکسن از کشورهای دیگر وارد می‌شد که با ساخت آن در کشور از واردات بی‌نیاز می‌شویم.
وی افزود: همچنین مصرف به موقع واکسن در داخل نیز از تلفات بیشتر بیماری جلوگیری خواهد کرد.
قدکچی در پاسخ به اینکه آیا این واکسن مربوط به بیماری انفلونزای مرغی است، گفت خیر و توضیح بیشتر را به زمان رونمایی موکول کرد.
*راه‌اندازی مجدد خط تولید واکسن سه‌گانه از سال جدید
رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی همچنین بر استاندارد و بهداشتی بودن خط تولید واکسن کشور تاکید کرد و گفت: وزارت بهداشت کشور هم این موضوع را تایید کرده است.
وی افزود: سازمان بهداشت جهانی هیچ بهانه‌ای در این مورد نمی تواند داشته باشد.
به گزارش فارس سال گذشته خط تولید واکسن سه‌گانه کشور به بهانه عدم رعایت موارد بهداشتی و پایین بودن سطح ایمنی از سوی سازمان بهداشت جهانی متوقف شد.
قدکچی تصریح کرد: خط تولید واکسن سه‌گانه با تکیه بر توانمندی‌های داخل تا سال جدید راه‌اندازی می‌شود.
منبع: خبرگزاری فارس
[ چهارشنبه ٢٥ آبان ۱۳٩٠ ] [ ٩:۱۳ ‎ق.ظ ] [ سید محمود میرافضلی ]
برچسب ها
دوستان
ابزارک های وبلاگ