سلام بر تو ای رازی

وبلاگ پرسنل ، محققان و بازنشستگان موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی

درباره من
سید محمود میرافضلی
نقاشیهای دیواری موسسه رازی: باید از میان شما، جمعى دعوت به نیکى، و امر به معروف و نهى از منکر کنند! و آنها همان رستگارانند(آل عمران-104).این وبلاگ توسط این جانب سید محمود میرافضلی ، به منظور ایجاد محیطی مناسب برای بحث و بررسی وضعیت تحولات علم و فناوری و بالاخص موضوعات مرتبط با موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی تاسیس شده است. این وبلاگ ، به هیچ وجه سیاسی نیست و بر اساس مقررات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برپا شده است و مسئولیت مطالب کلا بر عهده اینجانب است. رعایت ادب و انصاف در بیان مطالب و نقطه نظرات یک وِیژگی ممتاز محققین و پرسنل موسسه رازی است و امیدواریم همکاران گرامی بنده این خصلت نیکوی خود را به بهترین وجه نمایش دهند.

انستیتو سانوفی پاستور یک سازمان جهانی است که از سال 1907 با تولید چند سرم درمانی شروع شد و هم اکنون مرکز آن در لیون فرانسه قرار دارد. درآمد این انستیتو در سال 2010 بالغ بر 3  میلیارد و 808 میلیون  یورو بوده که نسبت به سال 2009 4.8 درصد رشد را نشان می دهد. تعداد کل کارکنان آن بالغ بر 13 هزار نفر است که 50 درصد آنها در خط تولید مشغول به کار هستند.

 

تصویر روبرو:influenza vaccine harvesting suite at Sanofi Pasteur in Swiftwater, Pa


  •  این انستیتو دارای 12 مرکز تحقیقاتی در سطح جهان است که در Marcy l'Etoile and Val de Reuil, France; in Swiftwater (Pennsylvania), Cambridge and Canton (Massachusetts), Orlando (Florida) and Rockville (Maryland), USA; in Toronto, Canada; in Pilar, Argentina; in Shenzhen, China; in Hyderabad, India and in Chachoengsao, Thailand.  قرار دارند(چین، تایلند، فرانسه، آمریکا، کانادا، آرژانتین و هند) . اخیرا نیز در حال برپایی سه فسیلیتی جدید برای تولید واکسن در مکزیک، فرانسه و چین است.

سرمایه گذاری در زمینه تحقیقات جدید و ظرفیت سازی:

این انستیتو هم اکنون سالیانه یک میلیارد دوز واکسن بر علیه 20 عامل عفونی برای ایمن سازی 500 میلیون نفر در جهان تولید می کند. حجم سرمایه گذاری این انستیتو در حوزه تحقیقات روزانه یک میلیون یورو است و در پنج سال اخیر 1.9 میلیارد یورو برای ایجاد زیر ساختهای تولید واکسن هزینه کرده است.(لینک صفحه چکیده توضیحات در باره سانوفی پاستور)

تولیدات:

این انستیتو دارای وسیع ترین طیف تولیدات واکسنها در جهان است به طوری که هم اکنون بر روی تولید واکسن جهت پیشگیری از 20 نوع بیماری عفونی در حال فعالیت است.تمرکز تولیدات این انستیتو بر روی واکسنهای انسانی است و بر این اساس موفق به تولید واکسنهای زیر شده است: (لیست تولیدات)

Bacterial diseases:

 

Viral diseases:

این انستیتو در سال 2010 با تولید 198 میلیون دوز واکسن فصلی آنفلوانزا در رده اول تولید کنندگان این واکسن در جهان قرار گرفت. همچنین این واکسن از پیشتازان تولید واکسن فلج اطال در جهان محسوب می شود. تولید واکسنهای ترکیبی چند ظرفیتی برای پیشگیری از  بیماریهای مختلف کودکان و عمده ترین تولید کننده واکسن های مننگوکوکی  برای کنترل اپیدمی های رخ داده در غرب آفریقا از دیگر افتخارات این انستیتو محسوب می شود.

تحقیق و توسعه:

تولید یک واکسن جدید توسط این انستیتو هزینه ای بالغ بر 300 میلیون تا یک میلیارد یورو در بر دارد و معمولا 14 تا 25 سال به طول می انجامد.این انستیتو هم اکنون سرگرم تحقق بر روی تولید واکسنهایی برای پیشگیری از تب دانگ، عفونتهای بیمارستانی همچون کلستریدیوم دیفیسیل و ... است. هم چنین تحقیق بر روی واکسنهایی برای کنترل سل، آنسفالیت ژاپنی، هاری و پاندمی آنفلوانزا نیز در دستور کار سیستم تحقیق و توسعه این انستیتو قرار دارد.(لینک صفحه تحقیق و توسعه)

آخرین اخبار از تحقیقات این انستیتو:(لینک صفحه اخبار این انستیتو)

مطالب خواندنی دیگر:

یک اسلاید شو بسیار زیبا در باره میراث معنوی سانوفی پاستور(مشتمل بر مروری بر صنعت واکسن سازی در فرانسه)

 

[ دوشنبه ۳٠ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۱٢:٢۳ ‎ب.ظ ] [ سید محمود میرافضلی ]
برچسب ها
دوستان
ابزارک های وبلاگ