یک دانشمند ایرانی برنده جایزه علوم زیستی یونسکو شد

به گزارش رسانه‌ ایران، پژوهشگر برجسته‌ی سلول‌های بنیادی پژوهشگاه رویان، عنوان نخست جایزه‌ی علوم فناوری سال 2010 ایسسکو را به خود اختصاص داد. 

     در جریان پنجمین اجلاس وزرای آموزش عالی و تحقیقات علمی، کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی، در کوالالامپور پایتخت مالزی جایزه‌ی سازمان اسلامی علمی،فرهنگی و آموزشی (ایسسکو) به دکتر حسین بهاروند رییس بخش سلول‌های بنیادی پژوهشگاه 

 
 این مؤسسه در پایگاه اینترنتی خود در معرفی دکتر بهداروند آورده است: وی در 1972 متولد شده و در 2004 درجه‌ی دکترای تخصصی خود را در رشته‌ی بیولوژی اخذ کرده و از 2002 عضو هیئت علمی و مدیر گروه سلول‌های بنیادی پژوهشکده رویان است. 
 

رویان، اهدا شد.

      این جایزه شامل یک گواهی، یک مدال طلا و 5000 دلار جایزه نقدی می‌باشد؛ که در زمینه‌ی‌ بیولوژی به دکتر بهاروند اعطا شده است.

       این مؤسسه در پایگاه اینترنتی خود در معرفی دکتر بهداروند آورده است: وی در 1972 متولد شده و در 2004 درجه‌ی دکترای تخصصی خود را در رشته‌ی بیولوژی اخذ کرده و از 2002 عضو هیئت علمی و مدیر گروه سلول‌های بنیادی پژوهشکده رویان است. این محقق ویرایشگر کتاب «Trends in Stem Cell Biology and Technology» چاپ سنگاپور و آمریکا در سال 2009 بوده و عضو هیئت تحریریه‌ی 5 مجله‌ی بین‌المللی می‌باشد.

     وی تاکنون 78 مقاله‌ی بین‌المللی، 83 مقاله‌ی ملی، 4 فصل در کتاب‌های بین‌المللی و 9 کتاب به فارسی منتشر کرده است.

     دکتر اولماز میرسیدوف در رشته‌ی شیمی از تاجیکستان، دکتر قسیم جان از کشور پاکستان در رشته‌ی زمین‌شناسی، دکتر زید اوبیتات در رشته‌ی ریاضی از اردن، دکتر محمد شباط در رشته‌ی فیزیک از فلسطین و دکتر محمد امین امبی از مالزی در تکنولوژی از برگزیدگان امسال این موسسه بودند.
 
      بدون در نظر گرفتن شرکت‌کنندگان کشور مالزی، ۱۶۰ نماینده از ۴۳ کشور اسلامی و نمایندگانی از کشورهای تایلند، روسیه، قبرس و بوسنی و هرزگوین به عنوان ناظر در این کنفرانس حضور داشتند.
وبلاگ سلام بر تو ای رازی کسب این موفقیت را به دکتر حسین بهاروند و تمام دانشمندان ایرانی تبریک می‌گوید.

/ 0 نظر / 49 بازدید