بهار IT با یک گل

چند ماه بدون رئیس

بخش جانوران سمی از شهریور 1393 و بدنبال بازنشسته شدن جناب دکتر اکبری بدون رئیس باقی مانده است. این در شرایطی است که در این بخش چند فرد کاملا لایق مثل جناب آقای دکتر زارع و دکتر محمد پور و سرکار خانم  دکتر توده دهقان حضور دارند. ماجرای بازنشستگی دکتر اکبری از ماهها قبل در جریان بوده و معلوم بود که این بخش از شهریور فاقد رئیس می ماند  پس خیلی بهتر بود که از قبل فکری به حال این بخش می شد.

پروژه توسعه ساختمان بیهوازی

پروژه توسعه بخش بیهوازی هم اکنون در حال انجام است و اخیرا طبقه دوم این بخش با استفاده از تاسیسات پیش ساخته در حال نصب است. برخی از کارشناسان اظهار می دارند که استفاده از سازه های پیش ساخته هزینه زیادتری به موسسه تحمیل می کند و هزینه اثر بخشی آن پایین است. برخی دیگر با توجه به کهنگی ساختمان این بخش( و عدم تحمل سازه های سنگین) و طولانی شدن زمان اجرای پروژه های دیگر اظهار می دارند که بهره گیری از سازه های پیش ساخته علیرغم گرانی مقرون به صرفه است زیرا زمان خوابش سرمایه و معطلی بخش به دلیل خرابی ها و آلودگی های ناشی از آن خیلی پایین تر است . در مقابل موافقند می گویند این سازه ها ضد زلزله بوده و بسیار سبک هستند و از طرف دیگر با توجه به اینکه هر متر مربع حدود 600 هزار تومان تمام می شود اصلا گران نیست. البته در بررسی ها مشخص شد که  در این پروژه 200 متر فضای اداری در این بخش ایجاد شده و امکان توسعه فضای تولید و ایجاد یک آزمایشگاه رفرانس برای بخش بیهوازی میسر می گردد. هزینه این پروژه بالغ بر 205 میلیون تومان بوده و تا پااین سال به بهره برداری می رسد

اصل اول GMP:  ایمنی 

 استاد عزیز جناب نادرالهرجی وقتی قوانین جی ام پی را در موسسه تدریس می کرد همواره بر ایمنی پرسنل به عنوان اصل نخست در این قوانین یاد می کرد. یک نکته بسیار مهم که باید در حین اجرای پروژه ها توسط همکاران موسسه و پیمانکاران مد نظر قرار گیرد ، همین ملاحظات ایمنی است. بخش فنی باید در حین اجرای این پروژه ها و بخصوص وقتی احتمال آسیب به افراد و رهگذران وجود دارد دقت بیشتری بنماید. در همین پروژه بیهوازی عدم رعایت مقررات ایمنی سبب آسیب و شکستگی سر یکی از پرسنل بخش که در حال خروج بود به علت پرتاب نخاله ساختمانی از بالا به سمت پایین شد. قاعدتا باید به پرسنل بخش تذکر می دادند، راه عبور را تغییر می دادند، جلوی ساختمان فنس فلزی نصب می کردند و یا راههای دیگر. این حادثه می توانست منجر به آسیبهای شدیدتر  نیز شده و پزشکان حاذق را نیز دچار دردسرهای جدی کند. امیدوارم مدیر محترم بخش فنی در خصوص رعایت مقررات ایمنی تذکر لازم را عنایت و این موضوع به صورت واضحتر در قرارداد پیمانکاران لحاظ شده و بر اجرای آن تاکید گردد. اصل اول جی ام پی ایمنی است.

/ 0 نظر / 33 بازدید