پاسخ به چند سوال دریافتی

 

3- به نظر من بهتر است که شما واقعیت ها را فقط در حد اتفاقات پیش امده منعکس نمایید دیگر روی مطالب تاکید یا تایید یا استدلال هرچیز دیگر نداشته باشید . اگر فرضا اتقاقی در موسسه رخ داده و یا می دهد فقط به ذکر آن، آنهم از نگاه صادقانه ، حقیقت یابی و واقعیت موجود مطرح فرمایید. چرا به موضوعات اتفاق افتاده همش شاخ و برگ می دهید ؟ اگر فرضا بحث ارزشیابی کارکنان مطرح است یا هر چیز دیگر انعکاس کننده مطلب باشید.

پاسخ: یکی از کارهای ما در این وبلاگ تحلیل موضوعات از ابعاد مختلف و تفسیر رخدادها و اینده نگریها و پیشنهادات راهبردی برای آینده موسسه است نه صرفا اصل خبر. با این پیشنهاد شما موافق نیستم.

4- مسائل مهم حیثیتی و عملکردی موسسه به نظر من نباید علنی و در سایت قرار داده شود. چرا یک فرد غریبه که خارج از موسسه است باید به مسائل درونی موسسه آگاه گردد که مثلا فلان اتفاق رخ داده است . مسائل موسسه داخلی است نه خارجی.

پاسخ: مسلما شان و حیثیت موسسه مهمتر از شان و حیثیت مجموعه دولت نیست. هم اکنون مقام معظم رهبری و دیگر مسئولین کشور توصیه هایی در خصوص ازادی نقد عملکرد مدیران بیان کرده اند که در این وبلاگ نیز منتشر شده است. موسسه رازی جز کوچکی از دولت و نظام است و اگر نقد ریزترین اجزا عملکرد دولت و نظام ازاد و بلکه مستحب اعلام شده موسسه رازی را چرا نباید نقد کنیم؟ در ضمن برای نقد در محیط داخلی چه تمهیدی قایل شده ایم؟ نظام پیشنهادات کجاست؟ جلسات نقد و بررسی در چه وضعیتی است؟ قابلیتهای اتوماسیون و وب سایت موسسه در این حوزه چقدر است؟ نشریه پیام رازی کجاست؟ بر سر شورای نمایندگان چه آمد؟ اگر شما وبلاگ را از موسسه بگیرید چه فضایی برای نقد باقی می ماند؟ با این نظر شما هم خیلی مخالفم

4- مسائل مهم حیثیتی و عملکردی موسسه به نظر من نباید علنی و در سایت قرار داده شود. چرا یک فرد غریبه که خارج از موسسه است باید به مسائل درونی موسسه آگاه گردد که مثلا فلان اتفاق رخ داده است . مسائل موسسه داخلی است نه خارجی.

پاسخ: هیچ فاصله ای بین بسته شدن فضا در یک سازمان و عفونتهای سازمانی از قبیل رشوه و دزدی و اختلاس و سوء مدیریت نیست. سازمانها باید بخش مهمی از تلاش خویش را برای بازکردن و انبساط فضای درونی خویش و تشویق پرسنل به بیان نظرات خویش معطوف نموده و حتی برای آن بودجه ای در نظر بگیرند . آنها باید شجاعترین افراد سازمان خویش در بیان نقطه ضعفها و مستند نمودن آن را به عنوان نزدیک ترین مشاوران خویش انتخاب نموده و در هر مجلسی از آنها یاد کنند.

5- درخصوص موضوعات و مطالب مختلف پیشنهاد شده از سوی شما و یا  همکاران موسسه ، ترتیبی را اتخاذ نمایید که جنبه اظهار نظر داشته باشد یعنی از همکاران موسسه اظهار نظر بخواهید که نظراتشون را در قالب موضوعات مشخص مطرح کنند .

پاسخ: الان هم همین کار را می کنیم. نفهمیدم منظور شما چیست؟


6- موضوع مهم دیگر این است که موضوعات و مسائل مهم موسسه که از طریق سایت به صورت صادقانه مطرح می گردد قابل پیگیری باشد و سطوح مختلف در رده های دکترا بتوانند اظهار نظر علمی و فنی نمایند .یعنی موضوعات مختلف به رای و تبادل نظر گذاشته شده و جلسه تشکیل شود مانند همان جلسه هم اندیشی که در پایان سال با حضور مسئولین ارشد برگزار گردید.

پاسخ: خوشبختانه ریاست و اغلب معاونین و مدیران محترم موسسه به این وبلاگ توجه و مطالب آن را می خوانند. به علاوه در برخی موارد پیشنهادات بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. با این حال با این عقیده شما در این خصوص موافقم.

7- موضوع دیگر اینکه شما تا قبل از آن جلسه ایی که به قول خودتان از طرف روابط عمومی و ودیگر دست اندرکاران دعوت به جلسه شوید بیشتر واقعیت ها را منعکس می کردید و از آن تاریخ به بعد که با پزشک حاذق بیشتر دوست شدید  وارتباطتون بیشتر شد هی هندونه میزارید زیر بغل ایشان . روز اول که مسئول فنی شدند میگفتید آق سیا به دکتر جبارنیا و بعد گفتین چه میکنه این پزشک حاذق .

پاسخ: تشکیل این جلسات سبب آشنایی بیشتر با اتفاقات داخل موسسه و دریافت گزارشهای بهتر و کاملتر شد. برخی از تنشها حاصل اطلاعات ناقص است و وقتی اطلاعات کامل می شود سوالات و نقدها کمتر می شود و این همکاری منجر به همگرایی می شود. به علاوه این جلسات سبب می شود که شما این بار نه از طریق وبلاگ بلکه به صورت مستقیم با مدیریت ارشد موسسه صحبت و نظرات خویش را مطرح و پاسخ را دریافت کنید. این پاسخ کلی به سوال شما ولی در باره اینکه شدت نقد کم شده اصلا اینطور نیست. در چند مقاله پایانی سال 93 در باره بگیر و ببندهای اخیر در موسسه  و اینکه چرا بخش نظارتی ما ضعیف است نقد مفصلی انجام شد. اگر قرار بر هندوانه گذاشتن بود باید آن را هم زیر سبیلمان می گذاشتیم و دم نمی زدیم. در نوشتارهای بعدی هم قطعا همینطور است و اگر اشکالی باشد می نویسیم. شما هم اگر نقدی دارید بیاورید تا بنده منتشر کنم.

/ 0 نظر / 41 بازدید