وضعیت تولیدات علمی محققین انگل شناسی در پایگاه اطلاعاتی ISI

  دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با 22 مقاله ششم

تربیت مدرس با 22 هفتم

دانشگاه شیراز با 21 مقاله هشتم

تحلیل: موسسه رازی دارای حداقل دو بخش تحقیقاتی تخصصی در حوزه انگل شناسی به شرح زیر است:

-بخش تحقیقات انگل شناسی: در این بخش 5 متخصص انگل شناسی حضور دارند و به علاوه تعدای از نیروهای کارشناس نیز در این بخش فعالیت می کنند. وظایف پرسنل این بخش صرفا تحقیقاتی است،

- بخش تحقیق و تولید واکسنهای تک یاخته ای(موسوم به بخش تک یاخته شناسی): در این بخش نیز همواره دو یا سه نیروی متخصص به تولید واکسن تیلریوز و ترکیبات جنبی و تحقیقات مرتبط مشغول بوده اند.

حمایت سیاسی: انگل شناسان دارای یک سابقه تاریخی قوی در مدیریت ارشد موسسه رازی هستند. دکتر دلپی بنیانگذار این موسسه در فیلد تیلریا فعالیت می کرده و غیر از آن همواره در بیست سال اخیر انگل شناسان در کسوت رئیس یا معاون پژوهشی در تیم مدیریت ارشد موسسه رازی حضور داشته اند.

بخشهای تحقیقاتی شعب و مراکز تحقیقات استانها: در شش شعبه موسه رازی و بخشهای متعدد تحقیقاتی استانها همواره انگل شناسانی حضور داشته و با همکاری محققین موسسه رازی به تحقیق در این فیلد مشغول بوده اند.

جمع بندی و نتیجه گیری: تعداد تولیدات علمی موسسه در حوزه انگل شناسی در یک بازه زمانی سی ساله ، 23 مقاله بوده یعنی جمع محققین موسسه در این حوزه حتی سالی یک مقاله نیز در سایتهای ISI منتشر نکرده اند. اگر تعداد محققین این حوزه را حدودا 10 محقق تمام وقت در نظر بگیریم جمع نفر/سال آن بالغ بر 300 می شود. با کمی ارفاق اگر این نفر/سال را 230 در نظر بگیریم می توانیم نتیجه بگیریم که بازده محققین حوزه انگل شناسی حدود 0.1 مقاله در هر سال است. البته آنچه برآورد شد میانگین بازده محققین این حوزه بوده و الا با توجه به رشد تعداد مقالات علمی محققین موسسه در سالهای اخیر بازده علمی محققین این حوزه نیز قطعا افزایش یافته و نمی توان گفت که هم اکنون نیز بازده محققین ما یک دهم مقاله در سال است.به علاوه بازده هر یک از محققین نسبت به دیگری فرق می کند ولی در هر حال در میان محققین پر ارجاع و پر تعداد نیز ناممان ذکر نشده است.

 با این مقدمه نسبتا طولانی توجه شما عزیزان را به متن مقاله فوق جلب می نمایم:

 

بحث در باره نتایج این تحقیق

سوابق موضوع:

نتیجه گیری:

/ 6 نظر / 9 بازدید
0/1مقاله به ازا’ هر نفر انگل شناس در هر سال

نباید فقط به کمیت ها توجه کرد. در اینصورت از کیفیت غافل می شویم. به عنوان مثال این" تحقیق" را توجه کنید: "بررسی آمار ابتلا به اکسیور(کرمک) و رابطه آن با پرخاشگری در مدیران" این تحقیق چند فایده دارد. - تاکنون به ذهن هیچ مدیری نرسیده بنابراین 100% ضریب تاثیر می گیرد. -دانشجوئی آزاد از دانشگاه .... را فارغ التحصیل و سامان می دهد. -حدود 3تا5 نفر عضو هیئت علمی و کارشناس و .. را در موسسه نون می دهد.(حق التحقیق) -بصورت اورال یا پوستر در خارج سبب سرافرازی موسسه می شود. -سفری به خارج برای هیئت علمی جور می کند. -کمیته بردها بهم برای تصویب و دفاع نان قرض می دهند و اقتصاد بین خودمان به رونق می افتد.(نان مجازی) -با گذاشتن نام رئیس کل و عقل کل در پایان نامه و مقاله بدون امتحان و با پیش دفاع دکتر می شوند. -استادیار دانشیارشده و دانشیار استاد و استاد استاد نمونه و احتمالا چهره ماندگار آینده می شود. این ها برخی از فواید تحقیقات در رازی است. اما نکته ای که ما هم نفهمیدیم اینه که معمولا انگل شناس را جائی بکارمی گیرند که ضرورت ایجاب کند. یعنی انگل زیاد باشد. اینجا چرا؟ آمدی جانم به قربانت ولی ح

بهلول زمان

يكي از روسا كه فكر مي كرد 1000دوربين مشغول رسانه اي كردن تصوير اوست خود را بر روي جنازه مرحوم مير شمسي مي اندازد و چون تمركز ندارد مي گويد .... از حالا به بعد پدرها بي واكسن شدند..... سپس با تذكر مديران رده بالاتر مواجه مي شود و خود را جمع و جور مي كند. اقوام مرحوم از همديگر مي پرسند اون آقائه كيه؟ كسي نمي داند. ....پس از چند دقيقه يكي مي گويد نكنه شوهر فلانيه؟ گفتند شايد. ما تا حالا نديديمش.(در ادبيات قديم براي نشان دادن شومن ها مي گفتند شوهر فلانيه و فلاني نوعي سمبل عقب افتادگي ذهني بود كه كسي در حدوداي خودش كه دوست داشت به نان و نوائي برسد مي آمد و اينگونه دختر از خاندان بزرگي مي گرفت. هدف از شرح فراق اين بود: همه فكر كردند اين فرد جمله .... از حالا به بعد پدرها بي واكسن شدند..... را اشتباه گفته زمان نشان داد كه اين فرد بهلول گونه گفته. زيرا با روش مديريتي وي پس از چند سال چند پدر موسسه كه هماه مديران بودند بي واكسن شدند يعني توليد كم شد و خطوط بسته شد. بهلول هم بهلول هاي قديم.

اين هفته پدر تضمين كيفيت كيه؟ آقاي طالب شوشتري هفته پيش در جلسه مهم كيفيتي اعلام فرمودند كه ديگر نمي آيند و تقاضاي بازنشستگي پس از موعد كرده بودند و گفتند از معاونت استعفا هم داده ام. وقتي كه شنيدم خيلي پكر شدم زيرا طالب سمت استادي براي بيش از 90درصد هيئت علمي دارد و پيشكسوت محسوب مي گردد. دوم اينكه چرا با ناراحتي برود؟ زيرا اعتقاد راسخ دارم اگر كسي از مديران با ناراحتي برود- بد است و شگون ندارد. با اين حال به خودم مسلط شدم و ناراحتي ام را مخفي كرد تا خداي نا كرده در توليد موسسه خللي وارد نيايد. و به راوي گفتم برو عزيزم به كارت برس آخه كي و كي ديده كه دامپزشكي استعفا داده باشد تا بحال؟ راوي كه ول كن نبود گفت بابا اين دفعه فرق داره به خدا خودش گفت. گفتم پس بگو تو براي اولين باريه كه شنيده اي. پرسيد مگر شما چند بار شنيدي؟ گفتم آري چندين ده بار. گفت خب پس .... گفتمش اما هر بار با درايت مديران ارشد اين توطئه ها خنثي شد. راضي شد و رفت سر كارش. تعطيلات هفته هم كه تمام شد دوباره طالب رفت جلسه و گفت: سلام! نصف هفته اي كه گذشت تعطيل بود. بنابراين فكركردند طالب قهركرده كه خداروشكر اشتباه بود.

درود بر انگل شناسان

دوستان عزيز انگل شناس در موسسه كم نيستند و در چند سال اخير نيز پستهاي مديريتي بالايي را در موسسه اشغال كردند و هنوزم همچنان در پست هاي خود مشغول خدمتند ولي اي كاش اين دوستان بجاي فكر مديريت يه ذره به فكر رشته انگل شناسي بودند و بيشتر به اين مسئله در موسسه توجه ميشد.

وحید نصیری

با سلام و عرض احترام در ابتدا به خاطر سایت پر محتوایتان تبریک عرض نموده و از اینکه به بحث مقالات انگل شناسی پرداختید متشکرم. این بنده حقیر معدود سالی است که در کسوت کارگر علمی انگل شناسی در موسسه عرض خدمت می نمایم و در پنج سالی که در بخش تک یاخته بودم همین عدم چاپ مقالات سوالی بود که دائم می پرسیدم .اگر خوب تحقیق کنید می بینید که در دهه های پیش و با حضور دکتر فشارکی و هوشمند گروه انگل شناسی موسسه هیچ گاه در سایه نبود و تولیدات علمی هم در حدود معقول و اصلا ارتباط امروزه ما با WHO در زمینه مثلا واکسن سالک مربوط به همان زمان است. ولی حرف من اینجاست بنده به خاطر تحقیق به قول آقایان بیش از اندازه و البته تلاش در جهت چاپ آنها همین پارسال بعد از پنج سال زحمتی که خودشان هم به آن اذعان داشتند در کمال سادگی از بخش اخراج و به تبعیدی ناخواسته به بخش انگل رفته ام که در آنجا هم بنده ای که دانشجوی دکتری انگل شناسی پزشکی هستم ارزش یک سیکل را هم ندارم .این ها را گفتم که بدانید علت کم کاری انگل ها در چیست.این رسم تنبلی علمی به خاطر کسانی است که عاشق انگل ها نبوده بلکه به اجبار به این فیلد آمده اند. پایدار نصیری

ميررافضلي

جناب آقاي وحيد نصيري همكار محترم ما داراي يك وبلاگ زيبا تحت عنوان ((به دنیای زیبای انگل ها خوش آمدید)) با آدرس http://www.parasito-nasiri.blogfa.com/ هستند همراه با يك موزيك زيبا كه آدم را به ياد فيلم تايتانيك مي اندازد. پشنهاد مي كنم دوستان از اين وبلاگ ديدن فرمايند. دوستان ديگر هم اگر وبلاگ دارند اطلاع دهند تا در همين جا معرفي شود