صفحه مربوط به ایده ها و نظرات مختلف

این صفحه به منظور ایجاد محلی برای ارائه نقطه نظرات مختلف شما که احیانا به مقالات وبلاگ مربوط نیست ایجاد شده است. گهگاه دوستان به نکته مهم یا خبر مهمی برخورد می کنند که دوست دارند در وبلاگ منتشر کنند ولی الزاما ربطی به مقالات تالیف شده وبلاگ ندارد لذا آنها مجبور می شوند آن نظرات که بعضا بسیار مهمند را در ذیل مقالاتی با مفهوم متفاوت با موضوع نظر یا خبر مورد نظر بنویسند. به تدریج که مقالات افزایش می یابد این نظرات مهم در ذیل آن مقالات باقی مانده و دیگر دیده نمی شوند لذا این صفحه را برای ایجاد محیطی مناسب برای بیان نقطه نظرات کوتاه و بلند شما ایجاد کردیم. هر چه دل تنگتان می خواهد در بخش نظرات این صفحه بنویسید.

/ 4 نظر / 5 بازدید
پرسنل فنی

تا به حال اینقدر تخصصی به موضوع نقد نگاه نکرده بودم. همیشه نقد برایم بار منفی داشته. و این شستشوی فکری بوده که مدیران ارشد از بچگی در ذهن من ایجاد کرده بودند. حالا می دانم نفد کردن توانائی است. نقد خوب و سازنده موهبتی الهی است. انبیا هم نقد کردند. امام حسین(ع) هم از جریانات انحرافی زمان خود انتقاد کرد. امام خمینی(ره) هم از کاپیتولاسیون انتقاد کردند.

اوائل خیلی به وبلاگتون علاقه مند بودم. الان هم هستم حتی بیشتر! اما خیلی مباحث سنگین شده.گاهی به سمت منطق و فلسفه میره و گاهی زبان ریاضی و علم محاسبه به خود می گیره. تازه گاهی هم وارد مباحث فوق پیچیده مبانی ریاضی رفتار می شود و در چند مقاله اخیر که کولاک کرده. دکتر عباس ذ.-فوق تخصص ریاضی محض از دانشگاه برکلی بهمین خاطر یک طنز از جامعه امریکا برایتان می فرستم . و ضمنا لینکم را برایتان به پست الکترونیکی ارسال کرده ام. خیلی دوست دارم ایران بیام و از رازی دیدن کنم. ترکیب های شیمیایی در سازمان Smart boss + smart employee = profit رییس باهوش + کارمند باهوش = سود Smart boss + dumb employee = production رییس باهوش + کارمند خنگ = تولید Dumb boss + smart employee = promotion رییس خنگ + کارمند باهوش = ترفیع Dumb boss + dumb employee = overtime رییس خنگ + کارمند خنگ = اضافه کاری

لطفا قبل از بحران به فکر باشید

به نظر می رسه پرداخت حقوق و مزایا قدری با مشکل مواجه شده. اگر اینطوری باشه، مدیریت مشکل می شه و اولین اتهام به مجموعه مدیریتی موسسه اینه که قبل از وقوع بحران به فکر نبوده و از پتانسیل ها و توانائی های مردان موثر در رازی استفاده نکرده اند. آنگاه دومین خواسته ما اینست که فیش های حقوقی همه روسا، مدیران، معاونین و .. در معرض دید همگان باشد. بحران وقتی برای همه باشد راحت تر قابل تحمله.

وقتی دیگران می توانند چرا ما نتوانیم

اکریت جاسوال یک نوجوان هندی است که باهوشترین فرد هندی به شمار میرود. او در سال 2000 و در هفت سالگی اولین موفقیت پزشکی خود را به دست آورد. بیمار او دختری هشت ساله بود که پول کافی برای رفتن به بیمارستان نداشت. دست این دختر به حدی سوخته بود که جمع شده و به شکل مشت درآمده بود. اکریت هیچ تجربهای در جراحی نداشت، ولی این دختر را عمل کرد و او دیگر میتوانست انگشتان خود را باز و بسته کند. اکریت به مطالعات پزشکی خود ادامه داد و در دوازده سالگی دارویی برای درمان سرطان ساخت. او هماکنون کوچکترین دانشجوی دانشکده پزشکی هند است.