معرفی انستیتو سانوفی پاستورSanofi Pasteur و گرایشهای تحقیقاتی آن

  •  این انستیتو دارای 12 مرکز تحقیقاتی در سطح جهان است که در Marcy l'Etoile and Val de Reuil, France; in Swiftwater (Pennsylvania), Cambridge and Canton (Massachusetts), Orlando (Florida) and Rockville (Maryland), USA; in Toronto, Canada; in Pilar, Argentina; in Shenzhen, China; in Hyderabad, India and in Chachoengsao, Thailand.  قرار دارند(چین، تایلند، فرانسه، آمریکا، کانادا، آرژانتین و هند) . اخیرا نیز در حال برپایی سه فسیلیتی جدید برای تولید واکسن در مکزیک، فرانسه و چین است.

سرمایه گذاری در زمینه تحقیقات جدید و ظرفیت سازی:

این انستیتو هم اکنون سالیانه یک میلیارد دوز واکسن بر علیه 20 عامل عفونی برای ایمن سازی 500 میلیون نفر در جهان تولید می کند. حجم سرمایه گذاری این انستیتو در حوزه تحقیقات روزانه یک میلیون یورو است و در پنج سال اخیر 1.9 میلیارد یورو برای ایجاد زیر ساختهای تولید واکسن هزینه کرده است.(لینک صفحه چکیده توضیحات در باره سانوفی پاستور)

تولیدات: این انستیتو دارای وسیع ترین طیف تولیدات واکسنها در جهان است به طوری که هم اکنون بر روی تولید واکسن جهت پیشگیری از 20 نوع بیماری عفونی در حال فعالیت است.تمرکز تولیدات این انستیتو بر روی واکسنهای انسانی است و بر این اساس موفق به تولید واکسنهای زیر شده است: (لیست تولیدات)

Bacterial diseases:

 

Viral diseases:

این انستیتو در سال 2010 با تولید 198 میلیون دوز واکسن فصلی آنفلوانزا در رده اول تولید کنندگان این واکسن در جهان قرار گرفت. همچنین این واکسن از پیشتازان تولید واکسن فلج اطال در جهان محسوب می شود. تولید واکسنهای ترکیبی چند ظرفیتی برای پیشگیری از  بیماریهای مختلف کودکان و عمده ترین تولید کننده واکسن های مننگوکوکی  برای کنترل اپیدمی های رخ داده در غرب آفریقا از دیگر افتخارات این انستیتو محسوب می شود. تحقیق و توسعه: تولید یک واکسن جدید توسط این انستیتو هزینه ای بالغ بر 300 میلیون تا یک میلیارد یورو در بر دارد و معمولا 14 تا 25 سال به طول می انجامد.این انستیتو هم اکنون سرگرم تحقق بر روی تولید واکسنهایی برای پیشگیری از تب دانگ، عفونتهای بیمارستانی همچون کلستریدیوم دیفیسیل و ... است. هم چنین تحقیق بر روی واکسنهایی برای کنترل سل، آنسفالیت ژاپنی، هاری و پاندمی آنفلوانزا نیز در دستور کار سیستم تحقیق و توسعه این انستیتو قرار دارد.(لینک صفحه تحقیق و توسعه)

آخرین اخبار از تحقیقات این انستیتو:(لینک صفحه اخبار این انستیتو)

مطالب خواندنی دیگر: یک اسلاید شو بسیار زیبا در باره میراث معنوی سانوفی پاستور(مشتمل بر مروری بر صنعت واکسن سازی در فرانسه)

 

/ 2 نظر / 48 بازدید
اشتباه محاسباتی

نوشته اید:"تولید یک واکسن جدید توسط این انستیتو هزینه ای بالغ بر 300 میلیون تا یک میلیارد یورو در بر دارد و معمولا 14 تا 25 سال طول می کشد." ما جمعی از اعضا هیئت علمی که مقاله را بررسی کردیم فهمیدیم که شما اشتباه نکرده اید ولی به نظر می آید استکبار جهانی برای منحرف کردن ذهن خلاق کشورهای در حال توسعه از سر عمد هزینه ها و زمان را بالاتر می دهد تا ما به فکر محصول جدید نباشیم. می دانید که در 6 سال مدیریت دلیمی چند واکسن جدید و کیت های تشخیصی جدید ساخته شد. الان هم که واکسن جدید طیور را خواهیم داشت. به حساب شما دستکم باید 10میلیارد یورو هزینه شده باشد ولی اینطور نیست. بنابراین به فکر می رسد که پروژه از سانوفی پاستور بگیریم و هیئت علمی دانش بنیان تاسیس کند تا هم واکسن ها را و هم داروهای سرطان را برایشان با یک میلیاردم قیمت خودشان.. بسازیم.

انتصابات فشاري

شواهد و قراين حاكي از انتصاباتي است كه تحت فشار انجام مي گيرد. گاها به سبب برخي مصلحت ها افرادي به شخصي معرفي مي گردند تا عضو كابينه اش گردند. همه جا رسم است. ولي اگر قرار باشد مثلا از 4 نفر كابينه 3 نفر تحميلي باشند قاعدتا نمي شود كار كرد يا بايد كاملا تابع بود و مسووليت اشتب