تاریخچه ورزش حصارک و ورزش موسسه رازی

تاریخچه ورزش حصارک

ورزش حصارک در سال 1346 شروع شد. برخی دوستان در حصارک از بنده که کمی سنم از آنها بیشتر بود خواستند تا یک تیم فوتبال راه بیندازیم. با مقداری پیگیری تیمی به نام طوفان راه اندازی شد. در سال 1349 ، به دعوت رئیس تربیت بدنی وقت در جلسه ای با اشاره به تلاشهای مرحوم محسن آزاد که در آن سالها در تیم شاهین توپ می زد و اخیرا به رحمت خدا رفته بود از تیمهای منطقه درخواست کرد که یک تیم نام خود را به تیم محسن آزاد تبدیل کند . ما قبول کردیم و  تیم طوفان به محسن آزاد تغییر نام یافت و من بعد در دستجات آزاد شرکت می کردیم.

برای تمرینات این تیم ما معمولا در زمین خاکی ورزش می کردیم ولی بعدها با درخواست برخی دوستان بنده با مرحوم کاوه صحبت کردم و از او اجازه گرفتیم تا در زمین فوتبال موسسه تمرین کنیم. من به این تیم خیلی علاقه داشتم و به خاطر دارم که بعد از ظهرها هفته ای سه روز به ما نوبت تمرین داده بودند. من معمولا یک ساعت قبل از تمرین به زمین می آمدم و زمین را آب می دادم تا برای تمرین مهیا شود.

در سال 1362 تربیت بدنی به من حکم سرپرست ورزش محله حصارک را  داد .

 

 

در سال 1374 از تربیت بدنی کرج درخواست ساخت یک مجتمع ورزشی کردیم. با این درخوسات موافقت شد مشروط به اینکه زمین آن را حصارکی ها تقبل کنند و پایه ها و شناژ بندی آن را نیز خودمان انجام دهیم. ما به قولمان عمل کردیم و یک زمین دو هکتاری در محل فعلی سالن ورزشی حصارک که از املاک خالصه بود معرفی کردیم و شناژ بندی انجام شد و تربیت بدنی نیز سالن را ساخت.

قبل از افتتاح این مجتمع در سال 1379 درخواست شد که چند نفر به عنوان اعضای شورای ورزش انتخاب شوند. بنده به اتفاق 5 نفر دیگر برای اینکار معرفی شدیم. این سالن توسط مهندس هاشمی طبا معاون وقت رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی افتتاح شد.

بعد از مدتی در طی یک توافق با تربیت بدنی کرج و با تقبل شناژ بندی های اولیه ، پروژه ساخت استخر سر پوشیده استارت خورد . سپس یک زمین چمن دیگر نیز در همان مجتمه تاسیس کردیم.( حدودا سال 1380)

 

الان در این مجموعه ورزشی ، ورزشهای کشتی، فوتبال، هندبالف والیبال، تکواندو و ... و ورزشهای متنوع بانوان در حال اجراست

 

 از نظر قهرمانی نیز ما زمانی در سطح کرج در رشته والیبال تیم مطرحی داشتیم .

ورزش در موسسه رازی

کانتین فعلی زمین والیبال و تنیس بود

زمین فوتبال فعلی ، یک زمین بود برای سبزیکاری

ورزش موسسه در ابتدا رسمیتی نداشت ولی از حدود سال 1347 یک تیم فوتبال محلی از بچه های ساکنین موسسه درست شد. . آنها در همین زمین فوتبال بازی می کردند. برخی از اینها کم کم موفق به حضور در باشگاههای ورزشی کرج شدند. فعالیت ورزشی موسسه خیلی قوی بود و حتی زمانی رسید که به لیگ سه کشوری نیز راه یافت. مربی تیمش در آن زمان مرحوم فرهاد بزرگخو بود که در بخش فنی کار می کرد و بعده در حین ورزش در زمین چمن به رحمت خدا رفت. پرسنل ورزش رسمی نداشتند و وقت اداری نیز برای ورزش به آنها نمی دادند. 

در همان زمانها که ما در حصارک مشغول ساماندهی تیم فوتبال بودیم در موسسه رازی تیم فوتبال وجود نداشت بلکه برخی مثل مرحوم دکتر حسامی و  اقای نوایی( کارمند بخش دیفتری و کزاز که رئیسش مرحوم دکتر تسلیمی بود) به تنیس علاقه داشتند و در زمینی در کنار کتابخانه فعلی ورزش می کردند . بعهدها با ظهور مرحوم بزرگخو در موسسه، ورزش فوتبال نیز راه افتاد. خدایش رحمت کند

تصویری از تیم فوتبال موسسه رازی در دهه 80. دوستانی که اسامی همه این بازیکنان را می دانند در بخش نظرات اسامی را بنویسند

 

/ 0 نظر / 452 بازدید