سرمایه های موسسه رازی چقدر ارزش دارند؟

در سازمانهای ملی ، تمامی سرمایه ها، از جنس ملی هستند و بدن ترتیب هر چه یک سازمان دارای اهمیت و حساسیت بیشتری باشد ارزش سرمایه های آن نیز بیشتر است. حال این سوالات را مطرح می کنیم که :

1-   سرمایه های موسسه رازی کدامند؟

2-    آیا مدیران قبلی و فعلی رازی از ارزش سرمایه های موجود در رازی مطلعند؟

3-    آیا نباید از این سرمایه عظیم حراست کرد؟ آیا حفاظت از این سرمایه عظیم یک وظیفه ملی نیست؟

4-    مصادیق توجه به سرمایه های موجود در موسسه رازی چیست؟

سرمایه های رازی مثل هر سازمان دیگری عبارتند از سرمایه های مادی و معنوی. سرمایه های مادی عبارتند از اموال منقول و غیر منقول، برند و آرمهای تجاری، تکنولوژی های موجود،تجارب تولید، نیروهای انسانی متخصص و تجارب حین تولید که به شکل سینه به سینه در آن متراکم و از فردی به فرد دیگر منتقل شده است. سرمایه های معنوی آن نیز عبارتند از: اعتبار، شهرت، نام نیک و ....

در این میان مهمترین بخش سرمایه های موسسه رازی سرمایه انسانی است و مهمترین بخش حراست از این سرمایه ها، رفع نیازهای  مالی، معنوی، علمی و از همه بالاتر عاطفی آن است. موسسه رازی نیاز به توجه ملی دارد. مدیری که به نیابت از دولت و مردم بر راس این سازمان قرار می گیرد باید به این امور توجه کند. هر قدر که این مدیر در این خصوص توجه کند، وظیفه خود را بهتر انجام داده است.حل نیازهای علمی، رفع نیازهای کاری و تجهیزاتی ، ارتباط مودت آمیز و صمیمانه با پرسنل، مشورت با پرسنل، توسعه ارتباطات بین المللی و داخلی، معرفی رازی در سطح مجامع بین المللی، آینده نگری نیازها و ... از مهمترین این مصادیق هستند.

به نظر نگارنده، ما در سالهای اخیر با پدیده بی اعتنایی گسترده  نسبت به سرمایه های  رازی و بالاخص سرمایه های انسانی آن روبرو بوده ایم. برای این ادعا می توان دلایل زیادی را ذکر کرد که در این مختصر نمی گنجد. عدم استفاده موثر از توان فکری محققین موسسه را می توان به عنوان یکی از اصلی ترین بی اعتنایی ها به سرمایه های رازی نام برد. قطعا بخش بزرگی از مشکلات فعلی موسسه رازی نیز ناشی از این بی اعتنایی و بی توجهی به منابع انسانی است. بدیهی است در صورت توجه کافی مدیریت محترم موسسه به توان جمعی محققین و پرسنل آن مشکلات ما سریعتر حل خواهد شد.

/ 1 نظر / 8 بازدید
آبي گرم نميشه

دوست عزيزم آقاي دكتر محرمي گرامي من به شما قول ميدهم اگه خواستين سند ملكي براتون ميذارم و مطمئنم كه آب از آب تكان نخواهد خورد دوست عزيز همانطور كه قبلا هم خودتون نگاشتين كسي برامون هم از بيرون موسسه و هم از مديران داخل موسسه تره هم خرد نخواهد كرد و فقط تا خودمون براي موسسه دلسوزي نكنيم مطمئن باشيد هيچكس ديگه اي دلش براي موسسه نمي سوزد. من فقط اميدوارم كه رياست جديد تا وقتي كه اين جنبش و شور و حال در افراد وجود دارد موقعيت را مغتنم شمرده و از اين سرمايه نيروهاي خوش فكر و فعال موسسه استفاده كند والا اگر همين فرصت و اخرين انگيزه ها هم از بين بره ديگه نبايد اميدي به موسسه و آينده آن داشت.