خبر داغ: راه اندازی مجدد خط DTP و یک واکسن مهم طیور

1390/8/22 یکشنبه- به نقل از سایت سازمان دامپزشکی

تولید و رونمایی واکسن مهمترین بیماری‌ طیور در بهمن ماه

رئیس موسسه تحقیقات و اکسن و سرم‌سازی رازی از رونمایی واکسن مهم‌ترین بیماری طیور در بهمن‌ماه خبر داد که کشور را از واردات آن بی‌نیاز می‌کند.

هادی فامیل قدکچی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: این واکسن حاصل تحقیقات چندین ساله محققان در این موسسه تحقیقات است که در بهمن ماه رونمایی می‌شود.
رئیس موسسه تحقیقات و اکسن و سرم‌سازی رازی افزود: قبلا این واکسن از کشورهای دیگر وارد می‌شد که با ساخت آن در کشور از واردات بی‌نیاز می‌شویم.
وی افزود: همچنین مصرف به موقع واکسن در داخل نیز از تلفات بیشتر بیماری جلوگیری خواهد کرد.
قدکچی در پاسخ به اینکه آیا این واکسن مربوط به بیماری انفلونزای مرغی است، گفت خیر و توضیح بیشتر را به زمان رونمایی موکول کرد.
*راه‌اندازی مجدد خط تولید واکسن سه‌گانه از سال جدید
رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی همچنین بر استاندارد و بهداشتی بودن خط تولید واکسن کشور تاکید کرد و گفت: وزارت بهداشت کشور هم این موضوع را تایید کرده است.
وی افزود: سازمان بهداشت جهانی هیچ بهانه‌ای در این مورد نمی تواند داشته باشد.
به گزارش فارس سال گذشته خط تولید واکسن سه‌گانه کشور به بهانه عدم رعایت موارد بهداشتی و پایین بودن سطح ایمنی از سوی سازمان بهداشت جهانی متوقف شد.
قدکچی تصریح کرد: خط تولید واکسن سه‌گانه با تکیه بر توانمندی‌های داخل تا سال جدید راه‌اندازی می‌شود.
منبع: خبرگزاری فارس
/ 1 نظر / 8 بازدید
عضو هیئت علمی

اقای دکتر قدکچی اینقدر که معاونین شما به موسسه لطمه میزنند تحریم ها با ما کاری ندارد ا.ز شماخواهش میکنیم این معاوننین را تو را به همان امام رضا بازنشسته کن ما حا ضریم حتئ بخاطر مملکت حقوق این اقایان را از جیب خودمان پرداخت کنیم .بنظر شما 33 تا 35 سال خدمت اقایان برای اینکه موسسه را به اینجا برسانند کافئ نیست ما همیشه این اقایان معاون دیدیم . به دیگران هم فرصت بدهید . تشکر از اقای دکتر قدکچی بخاطر نجات بخش از دست این اقا که سه سال موسسه و مملکت سرکار گذاشته بود. اقای دکتر میرافضلی این دیدکاه اعضاء هیات علمی را به اطلاع اقای دکتر قدکچی برسانید