ورود قزاقستان به حوزه تولید واکسن

گردش مالی شرکت گلاسکو در سال 2011 بالغ بر 27.4 میلیارد پاوند بوده و درامد این شرکت از محل تولید واکسن حدود 3 میلیارد پوند برآورد می شود(حدود 10 در صد گردش مالی شرکت)

تحلیل: کشور قزاقستان در سالهای اخیر در زمینه های مختلف فعالیتهای خوبی را شروع کرده و برنامه های توسعه در این کشور در جریان است. تحولات کشور قزاقستان معمولا مورد توجه برنامه ریزان و استراتژیستهای کشور ما قرار نمی گرفت و نمی گیرد ولی از زمانی که این کشور در مسابقات اسیایی 2014 ایران را پشت سر گذاشت برخی متوجه این کشور شده و اوضاع و احوال آن را مورد تحلیل قرار دارند. اخیرا در سایت تخصصی چشم انداز 1404 چند مقاله در خصوص برنامه های توسعه کشور قزاقستان منتشر شده که از شما خوانندگان محترم دعوت می کنیم به این مقالات توجه فرمایید.

ورود این کشور به حوزه واکسن نوید بخش یک رقابت جدید بین ایران و یک رقیب سرسخت جدید آنهم در منطقه اسیای میانه است. کشور قزاقستان حدود 17 میلیون جمعیت داشته و وسعت آن معادل اروپاست. رشد اقتصادی این کشور در چند سال اخیر در حد 6 درصد بوده که در نوع خود بسیار خوب است. این کشور هم اکنون در جایی قرار دارد که  ایران در سال 1351  و متعاقب گران شدن نفت قرار داشت. نورسلطان نظر بایف نزدیک به 30 سال است که در این کشور با اقتدار کامل به مدیریت مشغول است. این کشور در حوزه اجرایی نیز عملکرد مقبولی داشته و اغلب پروژه های مصوب را در زمان مقرر اجرا می کند. قطعا از این کشور در آینده  چیزهای دیگری را خواهیم شنید

در اینجا توجه شما را به برخی از مقالات منتشر شده در خصوص قزاقستان  در سایت تخصصی چشم انداز 1404 جلب می کنم:

برتری ورزش قزاقستان در منطقه چشم انداز 1404

برنامه های توسعه قزاقستان از دید تصویر

متن برنامه توسعه 2050 قزاقستان

قزاقستان ، مهمترین رقیب ایران در منطقه آسیای میانه

/ 0 نظر / 46 بازدید